Tanie opony letnie | Dostawa i zwrot GRATIS | Tirendo.pl

Tanie opony letnie

Kup już teraz opony letnie i oszczędzaj z Tirendo.pl!

Wybierz rozmiar opon...

Gdzie znajdę rozmiar opon do mojego samochodu?

*Newet do 30% taniej niż w Twoim warsztacie. Dane pochodzą z ankiety przeprowadzonej w ponad 200 warsztatach na terenie całego kraju.


Jazda samochodem w porze letniej

Najbardziej wzmożony ruch drogowy można zaobserwować w Polsce w porze letniej. Ma na to wpływ zwłąszcza sezon urlopowy, ale także fakt, iż warunki do podróżowania są wtedy zdecydowanie lepsze od tych w porze zimowej. Powszechnie przyjęło się za sezon letni uznawać okres, w którym temperatury nie spadają poniżej 7 stopni Celsjusza.

Latem warunki na drodze nie należą jednak do łatwych. Wysokie temperatury powodują nie tylko zmiany w konsystencji asfaltu na większości nawierzchni, ale także odkształcanie się opon. Z tego powodu ogumienie letnie powinno być wykonane ze specjalnej mieszanki gum, odpornej na upał. Ponadto, Polskie lato charakteryzuje się znacznymi opadami deszczu, co dla kierowców oznacza zwiększone ryzyko poślizgu.

Opony do jazdy letniej posiadają specjalne właściwości zapewniające dobrą przyczepność oraz lepsze osiągi pojazdu na nawierzchni charakterystycznej dla ciepłej pory roku. Dobre opony letnie powinny zapewniać właściwe osiągi, a także niski poziom zużycia paliwa. Bardzo ważne jest zachowanie takiego ogumienia na mokrej nawierzchni. Nowoczesne opony na lato posiadają specjalny bieżnik, umożliwiający odprowadzanie wody spod powierzchni ogumienia, dzięki czemu wyeliminowane zostaje groźne zjawisko aquaplaningu.

Tanie opony letnie - solidne czy nie?

Wielu kierowców preferuje solidne, drogie opony letnie znanych producentów. Jednakże dla tych, którzy poszukują tańszych alternatyw, przygotowaliśmy ofertę sprawdzonych opon w niskich cenach. Tańsze opony nie muszą wcale mieć gorszych parametrów czy osiągów. Wiele z nich sprawdza się porównywalnie dobrze w warunkach drogowych charakterystycznych dla pory letniej. Warto rozważyć zakup tańszych opon, przed rozpoczęciem sezonu letniego.

Na rynku dostępne są opony mniej znanych producentów, które nie odbiegają jakościowo od najwyższej jakości produktów Pirelli czy też Continental. Należy jednak dobrze ich poszukać, a po znalezieniu trzeba dokładnie przeanalizować wszystkie zalety i wady danego produktu.

Znalezienie tanich i dobrych opon letnich jest zajęciem czasochłonnym i wymaga cierpliwości. Należy zapoznać się z opiniami innych użytkowników, a także przeanalizować wyniki testów opon letnich. Warto jednak trochę się natrudzić, ponieważ nagrodą mogą być doskonałe opony letnie w śmiesznie niskiej cenie!